Skip to main content

Çin merkezli mobil cihaz üreticisi Huawei’nin, katlanabilir ekranlı bir telefonu piyasaya sürmek üzere çalıştığı öğrenildi.

Akıllı telefon pazarının Samsung ve Apple’dan sonra üçüncü büyük üreticisi haline gelen Huawei, rakibi Samsung gibi katlanabilir ekrana sahip telefon üretmek üzere çalışmalara başladı. Mate 10 tanıtımı sırasında Cnet’e konuşan Huawei CEO’su Richard Yu, geliştirme aşamasında bir cihazları olduğunu belirtti.

Teknik sorunların üstesinden gelinirse, katlanabilir modelin 2018’de piyasaya sürülebileceğini söyleyen CEO, cihazın teknoloji ve tasarım açısından birkaç iyileştirmeye daha ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

Richard Yu’nun bu açıklaması şaşırtıcı oldu, çünkü yıllardır Samsung’un bu modeli geliştirmeye çalıştığı haberleri çıkıyordu ama Huawei cephesinden bu yönde hiçbir haber gelmemişti.

Kısa süre önce ZTE, katlanabilir ekranlı modeli Axon M’i ABD’de piyasaya sürmüştü. Samsung ise katlanabilir model için 2018 tarihini vermişti. Eğer Huawei ve Samsung katlanabilir modellerini 2018’de piyasaya sürerse, yılın yükselen modasının bu modeller olması kaçınılmaz gibi görünüyor.