Skip to main content

Weibo ve YouTube’da paylaşılan bazı içerikler, Huawei’nin kablosuz cihaz taşımanın önemli külfetlerinden birini ortadan kaldıracağına işaret ediyor.

Kullanıcıların, akıllı telefonlarının yanına kablosuz kulaklık ve akıllı saat gibi aksesuarları eklemeleri, farklı şarj cihazlarını da yanlarında taşımaları zorunluluğunu beraberinde getiriyor. Akıllı telefonların şarj cihazlarının yanına akıllı saatlerin şarj cihazları ve kablosuz kulaklıkların şarj kutuları eklenince tüm bu ürünleri taşıma işi bir külfete dönüşüyor. Kablosuz kulaklıkların kaybolma riski de cabası.

Bu sorunun farkına varan Huawei, Çin menşeli sosyal medya platformu Weibo ve YouTube’da paylaşılan bazı içeriklere göre, bir çözüm üzerinde çalışıyor. Şarj cihazı, akıllı saat ve kablosuz kulaklıkların yarattığı yığından tamamen kurtarmasa da Huawei’nin çözümü kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Paylaşılan içeriklerde Huawei’nin akıllı saatler ile kablosuz kulaklıkları bir araya getirmek için bir çalışma yürüttüğü görülüyor. Huawei Watch Buds adlı cihaz ile akıllı saat içerisine yerleştirilen kablosuz kulaklıklar hem kullanılmadıklarında kaybolmayacak şekilde saklanıyor hem her daim kullanıcının yanında bulunuyor hem de akıllı saat sayesinde şarj oluyor.

Huawei, Huawei Watch Buds’ın 2 Aralık’ta Çin’de piyasaya sürüleceğini duyurmuştu. Fakat ürünün Çin dışında piyasaya ne zaman sürüleceği ise henüz bilinmiyor.

Kaynak: Hauwei Developing a Smartwatch With Built-in Earbuds – ReviewGeek