Skip to main content

HP’nin bulut, güvenlik ve temel verilere odaklanan kurumsal tarafı Hewlett Packard Enterprise (HPE), ‘Düşünce Ekonomisi’ çağına uygun çözümler sunuyor.

HP’nin kurumsal tarafı, inovasyon, işbirliği ve sektör liderliği ile 75 yılı aşkın tecrübesiyle, Hewlett Packard Enterprise (HPE) adıyla artık yepyeni bir şirket olarak yoluna devam ediyor. 2 Kasım 2015 tarihinde New York Borsası’na kote olacak Hewlett Packard Enterprise, strateji ve vizyonunda meydana gelen değişiklikleri ve IT çözümlerini nasıl sunacağını İstanbul’da düzenlediği Roadshow ile paylaştı.

‘Düşünce Ekonomisi’ne dayanan çözümler sunan Hewlett Packard Enterprise, bugün düşüncenin, hiç olmadığı kadar kolayca yeni bir ürün veya hizmete dönüştürüldüğünün altını çiziyor. Buna göre, ‘Düşünce Ekonomisi’nde hiçbir sektör, dijital bozulmadan kaçınma lüksüne sahip değil. Hem piyasaya yeni giren küçük şirketler hem de büyük oyuncular, rekabette geri kalmamak için vizyonlarını teknolojik kıvraklıkla bir araya getirerek yeni düşünceleri hayata geçirmek zorunda.

Bu durum birçok şirket için hem fırsatları hem de bir zorlukları beraberinde getiriyor. Bulut, mobil, büyük veri ve analitik gibi uygulamalar sayesinde şirketler yaptıkları yatırımın karşılığını daha kolay ve daha kısa sürede almalarını sağlayacak araçlara kavuşuyor. Uygulama ve verilerin bir araya gelmesiyle yeni deneyimler, hatta yeni pazarlar yaratılıyor.

‘Düşünce Ekonomisi’ çağında hayatta kalıp gelişmenin yolu, yeni bir iş anlayışı geliştirmekten geçiyor. Bu yeni iş anlayışı da, yeni bir BT anlayışı gerektiriyor. Hewlett Packard Enterprise, uygulamalar ve verinin ortaya çıkışı ile yükselişinin BT’ye yeni zorunluluklar yüklemesinden hareketle altyapı yatırımlarını iki katına çıkarıyor. Bunun sonucunda ise, artık herkese uygun tek bir altyapıdan söz etmek mümkün olmuyor. Herkese açık bulut, özel bulut ve geleneksel BT’yi bir araya getiren karma bir altyapı sayesinde performansı artırarak iş teslimini kesintisiz kılmak, verimliliği artırmak ve maliyeti optimize etmek mümkün oluyor.