Skip to main content

HP teknolojileri, Dreamworks’ün yeni animasyon filmi Croodlara damgasını vurdu DreamWorks Animation ile 2001 yılında verimli bir işbirliği başlatan HP, Croodların yapım aşamasında hazırlanan grafik animasyonların tamamı için teknoloji desteği sağladı. HP, ülkemizde…
HP teknolojileri, Dreamworks’ün yeni animasyon filmi Croodlara damgasını vurdu
DreamWorks Animation ile 2001 yılında verimli bir işbirliği başlatan HP, Croodların yapım aşamasında hazırlanan grafik animasyonların tamamı için teknoloji desteği sağladı.
HP, ülkemizde 12 Nisan’da gösterime girecek animasyon için Dreamworks Animation’a Bütünleşik Altyapılar kapsamında sunucular, depolama birimleri, ağ çözümleri, BT hizmetleri, yönetim yazılımları ve iş istasyonları sağladı. HP yazıcıların yanısıra dijital çizim teknolojileri, Dreamworks Animation’ın beyaz perdedeki artistik vizyonunu gerçekleştirmesi amacıyla gereken temel desteği oluşturdu.
Croodlar için gereken 3B grafik animasyonların hazırlanması 80 milyon saatlik bir iş yükü oluşturdu. Dreamworks, aşırı korumacı aile babası Grug ve asi genç kız Eep gibi karakterlerin canlandırılması için HP Kurumsal Hizmetler’den kiralanan HP ProLiant sunuculardan yararlandı. Hindistan Bangalor ile Las Vegas’a ek olarak California Glendale ve Redwood’daki yüksek performanslı sunucu çiftliklerinden hizmet alan DreamWorks Animation, filmde kullanılan animasyonların büyük kısmını iş sürekliliğini garanti eden HP sunucularla gerçekleştirdi.