Skip to main content

HP Dijital Hastane Çözümü, hastaların durumunu izlemeyi kolaylaştıran yazılım uygulamaları ve donanım altyapısı ile 7/24 Yaşayan Hastanelere acil durum hizmeti veriyor.  HP, Avustralya’daki Royal Adelaide Hastanesi’ne Dijital Hastane Çözümleri sağlayarak,…

HP Dijital Hastane Çözümü, hastaların durumunu izlemeyi kolaylaştıran yazılım uygulamaları ve donanım altyapısı ile 7/24 Yaşayan Hastanelere acil durum hizmeti veriyor.

 
HP, Avustralya’daki Royal Adelaide Hastanesi’ne Dijital Hastane Çözümleri sağlayarak, sağlık kayıtlarından yerel ağ erişimine ve hastaları dijital ortamda izlemeye kadar birçok alanda teknolojiyi kullanmaya hazırlanıyor.

800 yataklı Royal Adelaide Hospital, özel dijital altyapısıyla Avustralya’nın yeni kuşak “akıllı hastanelerine” rol model olmayı hedefliyor. HP Dijital Hastane Çözümü 2.0’ın avantajlarından biri, ilaç tedarik, malzeme alımı ve envanter yönetimi gibi destek hizmetlerinde hastane idaresinin işini kolaylaştırarak maliyetleri düşürmesi.

Birleşik Altyapılar temelinde sanallaştırılmış donanım grupları ve çift yedekleme sistemi kullanan HP Dijital Hastane Çözümü; teknolojiyi hastane idaresi, hekimler, kritik sistemler ve hastaların hizmetine sunuyor.

Özellikleri arasında; mühendislik sistemleri kurulumu ile hastalarla ilgili acil durum uyarıları yapılması, otomatik araç takip sistemi ile gelen ambulanslarla ilgili güncel bilgilerin sağlanması, iletişim sistemleri ile akıllı telefonlar ve tablet PC aracılığıyla sağlık çalışanlarının acil durumlara daha hızlı tepki alma desteği ve  gerçek zamanlı yer bildirim sistemleri (RTLS)  ile hastane içinde hasta ve taşınabilir tıbbi elektronik cihaz izlemeye izin vererek boştaki tıbbi cihazlardan en verimli şekilde yararlanmasına olanak tanıması bulunuyor.

HP Kurumsal Hizmetler Güney Pasifik Başkan Yardımcısı Alan Bennett konuyla ilgili açıklamasında şunları ifade etti: “Tedavi maliyeti ve hasta sayısı dünya çapında artarken Güney Avustralya, tedavi hizmetlerinden yüksek performansla daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayarak vatandaşların artan talebini acilen karşılamada önemli bir adım atmıştır. HP dünya pazarlarına teknoloji sağlamada ve Royal Adelaide Hospital’ın hastaların tedavisinden daha iyi sonuç alarak sağlık sektöründe bilgi teknolojileri inovasyonunda lider olmasına yardım etmek amacıyla idari performansı yükseltip tedavide koordinasyonu sağlamada kendine özgü avantajlara sahiptir.”