Skip to main content

Huawei’nin alt markası olan Honor, Honor 20 Pro’nun satış rakamlarını açıkladı.

Honor, dört kameralı yeni akıllı telefonu Honor 20 Pro ile sipariş rekoru kırdı. Çin’in önde gelen e-ticaret platformu Jingdong’un yıl ortası online alışveriş festivali “618” kapsamında 18 Haziran günü satışa sunulan Honor 20 Pro, satışa girdiğinde 3 saniye içinde 100 milyon Çin Yuanı (85 milyon TL) değerinde sipariş aldı.

Honor 20 Pro’nın en önemli özelliği, 48 MP Sony IMX586 ana kamerasıyla kullanıcıların daha net çekim yapmalarını sağlamak için gelişmiş AI Ultra Netlik moduna ve AIS süper gece moduna sahip olması. Honor 20 Pro’da dörtlü kamera içinde ayrıca 16 MP süper geniş açılı kamera, 8 MP telefoto kamera ve kullanıcıların optik görüntü sabitleme (OIS) ile daha geniş ve daha yakın çekim yapmalarını sağlayan 2 MP makro kamera yer alıyor.

Ayırca Honor 20 Pro’da f1.4 diyafram açıklığı sayesinde objektiften daha fazla ışık geçmesiyle, kullanıcılar loş ortamlarda bile anlarını daha ayrıntılı olarak kaydedebiliyorlar.

Honor N serisi akıllı telefon ailesinin yeni amiral gemisi olan Honor 20 Pro, yüzde 91,7 ekran / gövde oranına ve 6,26 inç tam görüş ekranına sahip. Alüminyum çerçevesinin sağ tarafındaki parmak izi sensörü, biri telefonu eline aldığında parmakların doğal yerleşimini tamamlayacak şekilde konumlandırılmış. Dört kamera lensinin asimetrik “L-şekilli” konumu, tam gün kesintisiz bir kullanımı destekleyebilen 4.000 mAh pilin telefona konumlandırılmasını sağlıyor. Bu arada, Honor 20 serisi, ısıyı verimli bir şekilde dağıtan ve böylece optimum performansı koruyan yeni bir termal çözüm olan bir Graphene soğutma teknolojisine sahip.

Satışa sunulduğu Çin’de ilgi gören Honor N serisi, yakında Türkiye piyasasında da teknoloji tutkunlarıyla buluşacak.