Skip to main content

Huawei‘nin alt markası Honor, Honor 10 adını verdiği yeni akıllı telefonunun Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Merak beklenen Honor 10’un Türkiye fiyatı haberimizde.

Honor’un Mayıs ayında Londra’da düzenlenen etkinlikle tanıttığı yeni amiral gemisi telefonu Honor 10, Türkiye pazarına sunuluyor. Sadece Hepsiburada üzerinden tüketicilerin beğenisine sunulacak amiral gemisi Honor 10, ürün özelliklerine göre uygun fiyatla satışa çıkarılıyor. Honor 10’un Türkiye’ye girişi, Honor Türkiye Başkanı Kevin Wang ve Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında paylaşıldı.

Telefonda bulunan iki önemli özelikten ilki; akıllı telefonun çift objektifli kamera uygulanan gelişmiş AI 2.0 teknolojisi. İkincisi ise Honor 10 CMF tasarım, 15 kat parıldayan renkten oluşan çarpıcı nano ölçekli optik kaplamayla 3D cam ile eşsiz bir tasarıma sahip olması. Honor 10, Hepsiburada‘da 2.999 TL fiyatıyla satışa sunuldu.

Honor 10’un teknik özellikleri 

Honor 10, arkasında çift lensli bir kamera sistemi taşıyor. Burada yapay zeka destekli 16 megapiksel+24 megapiksel (F1.8) çift kamerayı birleştiren telefon, önünde ise 24 megapiksel bir kamera barındırıyor. 3D yüz tanıma desteği ile insan yüzündeki 100’den fazla noktayı baz alarak detayları piksel düzeyindeki keskinlikte tanıyabiliyor.

Honor 10, bağımsız bir NPU işlemci taşıyor. 4 GB bellek, 64 GB / 128 GB depolama alanı seçeneği ile gelen Honor 10’daki 5V/4,5A’lik Honor Super Charge[3] teknolojisi ve 3.400 mAh (tipik değer) pil 25 dakika şarj ile yüzde 50 kapasiteye ulaşabiliyor.

Yazılım işlev ve yetenekleri bakımından genel bir güncelleme sunan EMUI 8.1 destekleyen Honor 10’in Kolay Konuşma özelliği eller serbest konuşmada dış gürültüleri (örneğin rüzgar sesi gibi) engellerken, sessiz görüşmelerdeki fısıltı seslerinin de seviyesini yükseltebiliyor.