Skip to main content

Hitachi Vantara, özel bir kuruluş olan Waterline Data, Inc.’i satın alacağını açıkladı.

Mountain View, Kaliforniya merkezli Waterline Data, DataOps için müşterilerin büyük veri kümelerinden eyleme dönüştürülebilir içgörüler elde etmelerini ve GDPR gibi veri düzenlemelerine uymalarını sağlayan akıllı veri kataloglama çözümleri sunuyor. Waterline Data, uçtan uca bulut ortamlarında analitik ve yönetişim ile ilgili modern veri problemlerini çözmek için meta veri keşfini otomatikleştiren ve makine öğrenimi (ML) uygulamaları destekli katalog teknolojisinden faydalanıyor.

Waterline Data’nın teknolojisi, analitik ve veri bilimi projelerini desteklemek, uyuma duyarlı verileri saptamak ve veri yönetişimini iyileştirmek için finansal hizmetler, sağlık ve ilaç endüstrilerindeki müşteriler tarafından kullanılıyor. Teknoloji, Hadoop, SQL, Amazon Web Hizmetleri (AWS), Microsoft Azure ve Google Cloud ortamlarındaki yüksek hacimli veriler ile bulut üzerinde ya da kurum içindeki sunucularda kullanılabiliyor.

Waterline Data’nın patentli “parmak izi” teknolojisi, veri gölü başarısındaki en büyük engellerden birini ortadan kaldırabilmesiyle şirketin çözümlerinin temelini oluşturuyor. Parmak izi teknolojisi, ortak özelliklere dayalı büyük hacimli verileri doğru ve verimli bir şekilde etiketlemek için dağıtık ve ayrı veri varlıklarının keşfini, sınıflandırılmasını ve analizini otomatikleştirmek için yapay zeka (AI) ve kural tabanlı sistemleri kullanıyor.

Waterline Data teknolojisini Hitachi Vantara’nın Lumada Veri Hizmetleri portföyüyle entegre etmek, müşterilerin bulut, veri merkezi ve uç noktalardaki makine ve cihazlara dağılmış olan veri silolarını küçülterek işlemelerine yardımcı olacak ortak bir meta veri çerçevesi sağlıyor. Birleştirilmiş veri kümelerine DataOps metodolojileri uygulandığında, müşteriler daha hızlı bir şekilde içgörü elde edip inovasyonu tetikleyebilirler.

Hitachi Vantara Dijital Çözümler Başkanı Brad Surak konuyla ilgili: “Hitachi Vantara, müşterilerine kurumlarını veriye dayalı içgörülerle dönüştürmek için ihtiyaç duyacakları dijital yapı taşları olan DataOps yaklaşımları ve endüstri çözümlerini sunuyor. Waterline Data teknolojileri, müşterilerimize daha fazla görünürlük, daha sıkı bir kalite kontrolü, düzenlemeler için gelişmiş uyumluluk ve verilerinin daha iyi yönetilmesini sağlayarak Hitachi Vantara’nın DataOps uzmanlığını tamamlıyor ve Lumada Veri Hizmetleri portföyündeki ana ürün olacak.” ifadelerini kullandı.