TEKNOLOJİ

DigitalAge | 27.06.2013 - 10:28

Hindistan akıllı telefon pazarında üçüncü oldu

Hindistan, Japonya’yı geçerek akıllı telefon pazarında Çin ve ABD’den sonra üçüncü oldu Strategy Analytics’in yeni raporuna göre; Hindistan, Japonya’yı geçerek akıllı telefon pazarında üçüncü sıraya yerleşti. İlk kez üçüncülüğü yakalayan Hindistan, akıllı telefon pazarında Çin ve ABD’yi geride bıraktı.  Rapora göre; Samsung, Apple’ı dahil eden akıllı telefon üreticileri ve yerel Hintli cep telefonu üreticisi Micromax (Android tabanlı […]

Hindistan, Japonya’yı geçerek akıllı telefon pazarında Çin ve ABD’den sonra üçüncü oldu
Strategy Analytics’in yeni raporuna göre; Hindistan, Japonya’yı geçerek akıllı telefon pazarında üçüncü sıraya yerleşti.
İlk kez üçüncülüğü yakalayan Hindistan, akıllı telefon pazarında Çin ve ABD’yi geride bıraktı. 
Rapora göre; Samsung, Apple’ı dahil eden akıllı telefon üreticileri ve yerel Hintli cep telefonu üreticisi Micromax (Android tabanlı cihazlar) gelişmiş dağıtım kanallarıyla ülkeye çok sayıda ürün sağlıyor. Ancak raporda belirtildiğine göre; Hindistan’ın ilerlemesinde diğer ana oyunculardan ziyade yerel üretici Micromax’in sağladığı katkı oldukça büyük.
Ayrıca Hindistan, birinci çeyrek verilerine dayanarak; dünya ortalamasına göre dört kat daha hızlı gelişiyor. Yani Hindistan, Çin, Japonya ve ABD gibi dünyanın en büyük ülkelerine göre daha hızlı bir ilerleme kaydediyor.