Skip to main content

Amerika’nın en önde gelen online alışveriş merkezi Gilt Groupe, Hudson’s Bay Company (HBC) tarafından 250 milyon dolara satın alındı

2007 yılında kurulan Amerika’nın popüler online mağazalarından biri olan Gilt Groupe, 250 milyon dolara HBC tarafından satın alındı. 2007 yılında hayata geçen ve çıkış noktası kadın giyim ve aksesuarları satma fikriyle yola çıkan Gilt Group, 9 milyondan fazla üyesi olan bir e-ticaret sitesi. Şirket, kurulduğu tarihten itibaren kadın ve giyim aksesuarları ile başlayıp erkek giyim, seyahat, ev eşyaları ve gıda ürünleriyle ürün yelpazesini genişletti.

2015 yılında 600 milyon dolar gelir getiren Gilt, Hudson’s Bay Company tarafından Aralık ayından beri devam eden görüşmeler sonucunda nakit olarak 250 milyon dolara satın alındı. Bu satın alma 2016 yılındaki en büyük satışlardan biri olacak gibi görünüyor. Gilt Group’un, son dönemlerde iş modellerini değiştirerek farklı stratejiler denedikleri biliniyordu. Bu gelişmeye birlikte analistler Gilt için, her gün yeni fırsatlar yaratmanın zorlaşması sebebiyle şirketin bu karara vardığı konusunda hemfikir.