Skip to main content

Fotoğraf makinesi şeklindeki bu ilginç yapı, Güney Kore’de bir kafeye ait.

Fotoğraf makineleri her yerde. Orijinal gelişmiş formatta kameralar olsun cep telefonları olsun hayatın vazgeçilmez bir parçası. Bugüne kadar mutlaka vizörden etrafa bakıp, gördüklerinizi ölümsüzleştirmişsinizdir. Peki ya kamera içine girip de etrafa bir de oradan bakabilme şansınız olsa?

Blogger Messy Nessy Chic, vintage fotoğraf makinesi şeklindeki kafe fotoğrafını sıklıkla gördükten sonra çok paylaşılan bu fotoğrafın gerçek mi değil mi sorusuna yanıt aradı. Google’da yaptığı arama sonucunda Dreaming Coffee Shop’ı (Korecesi: 꿈꾸는 사진기) buldu.

Güney Kore’nin başkenti Seul’un güneyinde yer alan Yangpyeong’ta yer alan kafe, fotoğrafçılığı seven eski hava kuvvetleri pilotu tarafından yaptırıldı. İlginç mimariye sahip kafe de eşi ve kızıyla kaldığı evinin yanında.

İki katlı kafede fotoğraf makinesi lensleri pencere olarak yer alıyor. Kafenin içinde ise vintage fotoğraf makineleri bulunuyor.

Vintage fotoğraf makinesi şeklindeki kafe rahatlamak, dinlenmek ve çay içmek için harika bir yere benziyor. Siz de bu kafeyi ziyaret etmek ister misiniz?

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7