TEKNOLOJİ

Burcu Şahin | 17.01.2017 - 15:34

Harvard Üniversitesi, ücretsiz online fotoğraf eğitimlerine başlıyor

Harvard Üniversitesi, ücretsiz online fotoğrafçılık eğitimlerine başlıyor

Harvard Üniversitesi, hazırladığı online fotoğrafçılık derslerini ücretsiz olarak sunacak

Uzaktan eğitim veren üniversiteler sayısında özellikle de son 3 yılda hatırı sayılır biçimde bir artış görülüyor. Özellikle de yeni kurulan üniversitelerin de işin içine girmesinin ardından uzaktan öğretim yoluyla eğitim alan öğrenci sayısında ciddi bir artış söz konusu. Dünyanın en iyi 100 üniversitesi listesinin başında olan Harvard Üniversitesi de ücretsiz fotoğraf eğitimiyle uzaktan ders veren üniversiteler kervanına katıldı.

Harvard Üniversitesi tarafından ilk olarak 2009 yılında hazırlanan ders içeriği, artık popüler online eğitim platformu ALISON üzerinde yer alıyor. Bu da Harvard Üniversitesi fotoğrafçılık derslerine herkesin ücretsiz ve online olarak ulaşabilmesi anlamına geliyor. Harvard’ın vereceği online eğitimler; Kameralar, pozlamalar, objektifler ve giriş seviyesi bilgileri içerecek.

Fotoğrafçılık bilgisini ileri düzeye taşımak isteyenler 13 modüllük bir çalışmanın ardından sınava tabii tutuluyor. 80 ve üzeri puan almayı başaranlar Harvard Üniversitesi imzalı bir diplama sahibi olmaya hak kazanıyor.

500 bin öğrencinin katıldığı Harvard Üniversitesi’nin online fotoğrafçılık derslerine ALISON üzerinden ulaşabilirsiniz.