Skip to main content

Oscar ödüllü aktör Tom Hanks, Hanx Writer adında bir uygulama oluşturdu. Uygulamada kullanıcılar sanal klavyeyi kullanarak; yazı yazarken daktilo sesini alıyor

Tom Hanks hakkında daha önceden duymadığınız bir şey söyleyelim. Bu adam old school daktilolalara bayılıyor! O kadar seviyor ki bunun için bir iPad uygulaması bile oluşturdu. Hanx Writer, iPad’de yazı yazarken dijitalden analog deneyimi yaşatıyor.

Uygulama, kullanıcılara tam anlamıyla daktiloda yazı yazma deneyimini sunuyor. Uygulamada yer alan tuş seslerinin yanında daktilodaki gibi alt satıra geçmek için kol atabilirsiniz.

Tom Hanks’in USA Today’de açıklaması şöyle:

“Çıkmaza girdiğimde asıl çözümün bende olduğumu bilmem, aydınlanmama yardımcı oluyor. Uygulamayı indiren kimi kullanıcılar, uygulamada farklı bir beklenti içine girebilir. Bu uygulama daha çok iPad’de yazı yazarken kişisel bir deneyim arayanlar için. Bunun dışında iPad’inizi alıp bir kafeye giderek daktilo sesiyle herkesi rahatsız edebilirsiniz.”

Ücretsiz uygulamada daktilo meraklıları farklı türde daktilolalar için satın alma gerçekleştirebilir. Her bir model de farklı ses ve özelliğe sahip.

Hanks, girişimi hakkında “Hanx Writer, geleceğin hipster’ları için küçük bir hediye” yorumunu yapıyor.

Kaynak: PSFK, Digital Trends