Skip to main content

Halkbank ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle, startup niteliğindeki girişimlere özel tasarlanan HUBrica Hızlandırma Programı başlıyor. Programın başvuruları 31 Mart’a kadar devam edecek.

Halkbank, Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminin potansiyelini artırmak ve farklı sektörlerde yeni atılımlara alan açmak amacıyla çalışmalarını hızlandırdı. Bu doğrultuda, Halkbank yeni bir girişimci geliştirme programını başlatıyor. Paylaşılan bilgilere göre girişimcileri desteklemek ve küresel çapta ekosistem sorunlarına çözüm bulmak amacıyla, Halkbank YTU Startup House ile ortaklık kurarak HUBrica Hızlandırma Programı’nı hayata geçiriyor. Programın başvuru süreci 31 Mart 2024’e kadar devam edecek ve başvuran girişimler bir değerlendirme sürecinden geçecek. Eleme sonrasında programa kabul edilen girişimciler, online eğitimler ve mentorluk desteğinin yanı sıra çeşitli workshop ve ilham buluşmalarına katılma imkânı bulacak.

Aktarılanlara göre startup niteliğindeki girişimlerin profesyonel dünyaya hazırlanmasını amaçlayan HUBrica Hızlandırma Programının ilki finansal teknolojiler alanında gerçekleşecek. Program, finans sektörü için mobil çözümler üreten ve henüz bir bankayla tanışmamış müşterilere yönelik B2B ve perakende sektörü için finansal bakım hizmetleri sunan girişimlerin hızla büyüyerek ürünlerini pazarlamaya ve satışa sunmalarına olanak tanıyor.

Yaklaşık altı ay sürecek olan programa titiz bir değerlendirme sürecinden geçerek kabul edilecek girişimler, uzman eğitmenler ve mentorlar tarafından desteklenecek. Eğitimler program süresince girişimcilerin farklı bölgelerden olma olasılığına göre online olarak düzenlenecek. Kabul edilen startuplar, eğitimlerin sonunda ürünlerini çeşitli pazarlarda ve platformlarda müşterilerle buluşturma imkânına sahip olacak.

Program kapsamında girişimcilerin ilgisini ve motivasyonunu artırmak ve gelişimlerine destek olmak amacıyla farklı konu başlıklarında yüz yüze atölye çalışmaları ve ilham buluşmaları da düzenlenecek. Programı başarıyla tamamlayan girişimcilere, Halkbank-YTU Startup House işbirliğiyle gerçekleştirilecek Demo Day etkinliğinde yatırım alma, yurtiçi ve yurtdışı ofis kullanımı, teknoloji harcamalarında destek ve global pazarlara açılma gibi fırsatlar sunulacak.

Finans sektörüne ek olarak, B2B ve perakende sektörüne yönelik finansal bakım hizmetleri, sürdürülebilir bankacılık ürünleri, engelsiz bankacılık ve e-ticaret çözümleri sunan tüm Fintek girişimleri; ilk satışlarını gerçekleştirmiş, düzenli satış verileri oluşturmuş veya tohum yatırım turuna hazırlanmış erken aşama girişimler olmaları halinde HUBrica Hızlandırma Programına başvurabilirler.

Program için şartları sağlayan Fintek girişimleri, 31 Mart 2024 tarihine kadar başvurularını online olarak buradan yapabilirler.