Skip to main content

MasterCard, dünyaca ünlü İtalyan hakem Pierluigi Collina ile ‘paha biçilemez’ bir sürpriz hazırladı

MasterCard’ın, 21 yıldır sponsoru olduğu Şampiyonlar Ligi için kart sahiplerine sunduğu ayrıcalıkları ve Şampiyonlar Ligi Berlin Finali’ne gitme fırsatını tanıtan “Paha Biçilemez Sürprizler” projesinin yeni internet videosu, dijital mecralarda yayına girdi. Reklam filminin kahramanları ise, her şeyden habersiz halı sahada maç yapmaya gelen 12 futbol sever ve dünyaca ünlü İtalyan hakem Pierluigi Collina oldu.

Halı saha maçı, UEFA Maçı’na dönerse

Sıradan bir günde, altışar kişiden oluşan iki takım kuran futbolseverler, Levent’te bir halı sahada maç yapmak için sahaya çıktılar. Isınma hareketleri sırasında başlayan büyük sürprizde, önce halı sahada UEFA Şampiyonlar Ligi Marşı başladı ve bu maçların vazgeçilmez parçası olan maskot çocuklar, tıpkı orijinal ligin maçlarındaki gibi sahaya çıkarak, oyuncuların sıraya girmesine yardımcı oldu.

Ardından Şampiyonlar Ligi, UEFA ve FIFA maçlarıyla dünyanın tanıdığı hakem Collina elinde futbol topuyla sahaya girdi ve saha kenarında sıyrılan bez afişin ardına gizlenen taraftarlar da ortaya çıktı. Kendilerini birden UEFA maçının atmosferinde bulan 12 amatör sporcu, sıradan maçlarını “paha biçilmez” bir sürprize dönüştüren Collina’nın yönetiminde maçlarını yaptı.