TEKNOLOJİ

DigitalAge | 19.11.2020 - 15:33

Günsan’dan yüzde 25 tasarruf sağlayan akıllı aydınlatma ürünleri

Günsan Elektrik'in enerjinin verimli kullanılmasına yönelik geliştirdiği akıllı aydınlatma ürünleri yüzde 25’e kadar tasarruf sağlıyor.

Kullanıcıların ihtiyaç beklentilerine göre anahtar ve prizler geliştiren Günsan Elektrik, enerjinin verimli kullanılmasına yönelik geliştirdiği Hareket Sensörü, Energy Saver sistemleri ve dimmerler ile ev, ofis ve sirkülasyonun yoğun olduğu yerlerde yüzde 25’e kadar tasarruf sağlıyor.

Günsan’ın hemen her serisinde sunulan Hareket Sensörü; içerisinde bulunan dedektör yardımıyla insan hareketlerini algılayarak, aydınlatmanın kontrolünü size bırakıyor. Zaman ve Işık (Gece-Gündüz) ayarı sayesinde kullanılan ortama en uygun ayarı yapmanızı sağlayarak gereksiz kullanımı önlüyor ve tasarruf sağlıyor. İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde ise Energy Saver tercih ediliyor. Energy Saver sayesinde tesislerde müşteri odasından çıktığında lamba ve elektrikle çalışan tüm cihazlar devre dışı kalıyor ve cihazların teknolojik ömürlerinin de uzaması sağlanıyor. Bu yöntemle tesis ortalama yüzde 20-25 enerji tasarrufu sağlayabiliyor. Aydınlatmanın parlaklığını ayarlamak için kullanılan Günsan Dimmer anahtarlarla ise iç mekanların aydınlatmasında voltaj kontrol edilerek, isteğe göre ayarlanabiliyor.