Skip to main content

Groupon CEO’su Andrew Mason kovuldu.  Groupon’un CEO’su Andrew Mason, işten ayrılması hakkında çalışanlarıyla dürüst bir yazısını paylaştı. İşten çıkması hakkında Twitter hesabı üzerinden link vererek online bir yazısını paylaşan Mason, CEO olarak…Groupon CEO’su Andrew Mason kovuldu. 
Groupon’un CEO’su Andrew Mason, işten ayrılması hakkında çalışanlarıyla dürüst bir yazısını paylaştı. İşten çıkması hakkında Twitter hesabı üzerinden link vererek online bir yazısını paylaşan Mason, CEO olarak artık sorumlu olmadığını yazdı. 
Ctnet’te yer alan habere göre; Mason paylaştığı yazısında, beklentileri karşılayamamasının ve şirketin düşen hisse fiyatının sorumluluğunu üzerine alıyor. Ayrıca, yeni CEO’nun şirkete ikinci bir şans verebileceğini söylüyor. 
Wired’ın haberine göre; Mason’un liderliğinde Groupon, Google’ın 6 milyar dolar satın alma teklifini geri çevirmişti. Sonrasında Google kendi fırsat sitesini açmıştı. Bugün Groupon’un değeri ise Google’ın verdiği teklifinin çok altında. 
Groupon hiçbir zaman bir teknoloji şirketi olmadı; ancak nedense öyle görülüyor. Groupon, gerçekte teknolojiyi kullanan bir satış işi yapıyor; ancak satış da hâlâ insan gücüne dayanıyor. Aslında böyle bir işe girmek için herhangi bir engel bulunmuyor. Bu alanda iş yapan birçok firmanın ortaya çıkması ve tüketicilerin bu sitelere güvenini kaybetmesiyle iş konseptine ilgi de azaldı.