Skip to main content

Sanal gerçeklik cihazları her geçen gün popülerliğini artırırken, GoPro da daha fazla gecikmeden yeni cihazıyla karşımıza çıktı

Sanal gerçeklik teknolojileri ve cihazları hayatımıza iyiden iyiye girmesiyle beraber, 360 derece videoları filmleri hatta oyunları bile takip ediyoruz. Bu dönemde de sanal gerçeklik ve 360 derece videoların yaşattığı deneyimleri herkese ulaştırmaya çalışan teknolojiler de üretilmeye devam ediyor. GoPro’da daha fazla gecikmeden yeni cihazıyla karşımıza çıktı.

GoPro Omni

GoPro’nun Omni adını verdiği yeni sanal gerçeklik cihazı videoları kaydetmeye yarayan bir kamera toparlayıcısı. Omni, 6 adet GoPro Hero 4 Black kamerayla sarılı bir küpten oluşuyor. Her bir kamera bağımsız bir şekilde görüntü kaydediyor. Kaydedilen görüntüler daha sonra 360 derecelik bir sanal gerçeklik videosuna dönüştürülerek VR cihazlarından izlenebiliyor.

GoPro’nun Omni ile ilgili verdiği bilgiler şimdilik bu bilgilerle sınırlı. GoPro’nun Omni hakkında çıkış tarihi, özellikleri ve fiyatı hakkında bilgileri önümüzdeki günlerde açıklayacağı bekleniyor.