Skip to main content

Google yeni bir mobil aplikasyon yaptı.  Ny Times’ın haberine göre bu uygulama ile, insanlar bulundukları yerler hakkında bilgi ediniyor.  Adı Field Trip olan uygulama; bir park hakkında tarihsel, bir bina…

Google yeni bir mobil aplikasyon yaptı. 
Ny Times’ın haberine göre bu uygulama ile, insanlar bulundukları yerler hakkında bilgi ediniyor. 
Adı Field Trip olan uygulama; bir park hakkında tarihsel, bir bina hakkında mimari bilgi veriyor ya da yakındaki bir restoran ile ilgili tavsiyede bulunuyor. 
Google, şehir içinde gezinirken yanınızda artık yerel bir arkadaşınızın olacağı benzetmesini yapıyor.
Reel dünya ile bağlantı kurmak

Google Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Hanke, uygulama altında yatan fikrin insanların etrafındaki reel, fiziksel dünya ile bağlantı kurmasına yardımcı olmak olduğunu söyledi.
Field Trip uygulamasının, mobil kullanıcılar önünde Google’ın kendi hizmetleri ve reklamlarını almasında yardımcı olmak adına büyük bir adım olduğu düşünülüyor.
Bilgilerin kaynağı

Field Trip’teki çoğu bilgi Google’ın kendi hizmetlerine ek olarak; Arcadia Publishing, Atlas Obscura, Curbed, Eater ve Cool Hunting gibi bazı yayın ortaklıklarından geliyor.
Field Trip, Android telefonlar için uygun durumda. Google şu anda bu uygulamanın bir iPhone versiyonu üzerinde çalışıyor.