Skip to main content

Google, ICG Group’un sahibi olduğu Channel Intelligence’ı satın aldı Google, Çarşamba günü markalara ve perakendecilere hizmet veren e.ticaret satışlarını artırmak adına, Channel Intelligence’ı satın aldı. Teknoloji devi, Google Shopping deneyimini…Google, ICG Group’un sahibi olduğu Channel Intelligence’ı satın aldı
Google, Çarşamba günü markalara ve perakendecilere hizmet veren e.ticaret satışlarını artırmak adına, Channel Intelligence’ı satın aldı. Teknoloji devi, Google Shopping deneyimini geliştirmek için e.ticaret satışları yönetimi için yazılım geliştiren şirkete 125 milyon dolar değerinde bir ödeme yapacak. Mashable’nin haberine göre; anlaşmanın bu yılın ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. 
Channel Intelligence, e.ticaret konusunda uzmanlaşmış online ürün satışlarını artırmak amacıyla veri tabanlı bir hizmet sunuyor. 
Channel Intelligence, aslında Google Shopping için orijinal lansman ortaklarından biri. Bu servis, perakendecilere pazarlama eforlarını ölçmede ve çeşitli internet sitelerindeki ürün detaylarını yönetmede kullanılıyor.  
Bu satın alma ile Channel Intelligence; yalnızca Google ile çalışarak, Google’a satıcılara sunduğu araçlarla daha iyi yönetmeyi ve ürünlerin internet üzerindeki pazarlanmasını sağlayarak,  anlaşmanın alışveriş deneyiminin geliştirmesi bekleniyor. 
Channel Intelligence’ın şu anda müşterileri arasında Target, Philips, HP ve Best Buy bulunuyor. 
The Next Web’in haberine göre; Google, e.ticaret alanında Amazon gibi güçlü rakipleri arasında yer almak istiyor.