Skip to main content

Google, Android uygulamalarındaki sorunları bulmayı başaranlara, 1000 dolar ödül vereceğini açıkladı.

Google, güvenlik açıklarını kapatmak için yeni bir program başlatıyor. Şirket, Android uygulamalarındaki sorunları bulmayı başaranları 1000 dolar karşılığında ödüllendireceğini duyurdu. Bilindiği gibi özellikle teknoloji firmaları ödüllendirme sistemi ile ileride ortaya çıkabilecek problemleri engellemeye çalışıyor. Google da “Google Play Güvenlik Ödül Programı” ile mağazada bulunan popüler Android uygulamalarındaki sorunları keşfeden yazılımcılara 1000 dolar ödül vereceğini açıkladı.

Ödül programı uygulamasını ilk olarak 2012 yılında başlatan Google, Chrome, Chrome OS ve diğer ürünlerdeki hataları tespit eden yazılımcıları ödüllendirmişti. Şirket, “Google Play Güvenlik Ödül Programı” için HackerOne ile işbirliği yapacağını açıkladı.  HackerOne’ın ödüllü programına, Alibaba, Dropbox, Duolingo, Headspace, Line, Mail.ru, Snapchat ve Tinder gibi popüler uygulamalar da dahil.

Uygulamada güvenlik açığı bulan geliştiricilerin verdiği rapor, Google tarafından 90 gün içinde değerlendirilecek ve kriterlere uygun bulunursa, 1000 dolar para ödülü verilecek.

“Google Play Güvenlik Ödül Programı” hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.