Skip to main content

Pandemiyle birlikte çalışan dostu şirketler arasında gösterilen Gooogle, çalışanlarına desteğini sürdürüyor. Şirket, evdeki çalışanlarına bin dolarlık ek ödenek sağlanacağını açıkladı.

Coronavirus salgını nedeniyle evden çalışmaya geçen şirketler arasındaki Google‘ın bu yaz açılmasını planladığı ofislerini 2020 yılının sonuna kadar kapalı tutma kararı aldığını sizlerle paylaşmıştık. Evden çalışmayla ilgili yeni bir karar alan şirket, ofise gitmek zorunda olan çalışanların gidebileceği, zorunda olmayan çalışanların uzaktan çalışmaya yıl sonuna kadar devam edebileceğini duyurmuştu. Pandemiyle birlikte çalışan dostu şirketler arasında gösterilen şirket, çalışanlarına desteğini sürdürüyor.

Google CEO’su Sundar Pichai, 2020 yılının geri kalanında evden çalışan çalışanlarının, işle ilgili ihtiyaç duydukları araç gereçleri temin edebilmesini sağlayan ek bir ödenek sağlanacağını açıkladı. Şirket, bin dolarlık ek ödenekle, bilgisayar ve ofis mobilyası gibi gereçlere sahip olmayan çalışanlarının yükünü hafifletmeyi amaçlıyor.

Google’da ofise dönüş 6 Temmuz itibarıyla başlıyor

Google’ın çizdiği plana göre, ilk etapta yüzde 10 kapasiteyle çalışacak grup 6 Temmuz’dan itibaren ofiste çalışmaya başlayacak.  Çalışanlarının iki haftada bir ofise gelebileceğini açıklayan şirket, her şey yolunda giderse ofisteki kapasitenin yüzde 30’a çıkacağını ifade etti.