MOBİL

DigitalAge | 20.01.2017 - 11:55

Google’da çevrimdışı arama yapma dönemi başlıyor

Google’da çevrimdışı arama yapma dönemi başlıyor

Google’ın mobil uygulaması artık internet olmadan da aramayı mümkün hale getirecek.

Her geçen gün uygulamasını daha kolay bir hale getiren Google, mobil uygulamasını artık internet olmadan da arama yapabilmeyi mümkün hale getirecek.

Google’ın mobil uygulamasına kattığı çevrimdışı arama yapabilme özelliği, internet bağlantısı olmadan arama yapabilmeyi vaadetmiyor. İnternet bağlantısı olmadan Google sunucularına bağlanmak mümkün değil. İnternet olmadan uygulamada arama yapılmak istendiğinde hata mesajıyla karşılaşılıyor, internet ortamında yeniden aramaya yapmaya kadar geçen sürede de unutuluyor. Yeni güncelleme bu gibi durumlarda sorularınızı unutmamanızı sağlıyor. Aklınıza gelen herhangi bir şeyi internet yokken bile aratıp, aramanızı saklayabilirsiniz. Arama yapıldığında eğer internet bağlantısı yoksa bunun bilgisi veriliyor ve internet geldiği anda arama yapılarak kullanıcıya bildirim gönderiliyor.

Google’dan bir ürün yöneticisi olan Shekhar Sharad’ın konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “Bu özelliğin veri kullanımı çok az olacak ve bataryanızı etkilemeyecek. Bekleyen aramalar, Google uygulamasını kendi içinde, Aramaları Yönet menüsünde bulunacak.” dedi.