Skip to main content

MultiPLX ile Google Reader’a bir alternatif daha doğdu. Kullanıcılar, site üzerinden davetiye için başvurabilir; epostalarına gelen kod ile birlikte site kullanımına başlayabilir.  ABD’de 7 yıl önce kurulan internet telefon servisi…

MultiPLX ile Google Reader’a bir alternatif daha doğdu. Kullanıcılar, site üzerinden davetiye için başvurabilir; epostalarına gelen kod ile birlikte site kullanımına başlayabilir. 
ABD’de 7 yıl önce kurulan internet telefon servisi VoIPVoIP.com kurucularından yeni bir start up projesi oluşturuldu. San Francisco’dan gelen yeni projenin internet adresi ise MultiPLX. Bu servis ile geleceğin ‘Personalized Home Page’ini yaratılması amaçlanıyor.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan MultiPLX kurucularından Emre Koşmaz, Google’ın Google Reader’ı kapatacağını bildirdiği sırada 5-6 haftalık bir servis olan MultiPLX.com’un private-beta olarak binlerce kullanıcısı olduğunu belirtti. 
Görüntüleme için üç seçenek sunulan internet sitesinde fotoğraflı paylaşımın olduğu sayfa Pinterest tasarımına benzetiliyor. Haberi okumak istediğinizde tıklanan sayfa, diğer paylaşımlardan ön planda olarak karşınıza çıkıyor. Dilerseniz görüntüleme ayarlarını değiştirebilir, internet tarayıcınızda okuyacağınız haberi geniş sayfaya alabilirsiniz. Siteye kullanmaya başlayabilmek için önce davet için başvurmanız gerekiyor. Eposta adresinize gelecek olan davet kodu ile siteyi kullanımınıza alabilirsiniz. 
İnternet tabanlı hizmet sunan görsel olarak iyi tasarlanmış bir RSS Reader olan MultiPLX’e şuradan ulaşabilir.