Uncategorized

DigitalAge | 09.04.2013 - 12:47

Google mı daha çok maaş veriyor Apple mı?

Glassdoor tarafından yapılan araştırmanın sonuçları oldukça ilgi çekici. Buna göre; Google mühendisleri Apple’da çalışanlardan daha fazla maaş alıyor Anonim olarak kullanıcıların çalıştığı şirketle ilgili bilgileri paylaştığı platform Glassdoor tarafından yapılan bir araştırmaya göre;  teknoloji sektöründe sürpriz bir isim kendi yazılım mühendislerine daha fazla maaş ödüyor. Google’ın mühendisleri Apple’dakilere göre daha fazla maaş alıyor.  Ctnet’te yer […]


Glassdoor tarafından yapılan araştırmanın sonuçları oldukça ilgi çekici. Buna göre; Google mühendisleri Apple’da çalışanlardan daha fazla maaş alıyor
Anonim olarak kullanıcıların çalıştığı şirketle ilgili bilgileri paylaştığı platform Glassdoor tarafından yapılan bir araştırmaya göre;  teknoloji sektöründe sürpriz bir isim kendi yazılım mühendislerine daha fazla maaş ödüyor. Google’ın mühendisleri Apple’dakilere göre daha fazla maaş alıyor. 
Ctnet’te yer alan habere göre; Google mühendislerinin çok iyi olduğundan ve böylelikle dünyada en yüksek maaşı onların aldığından bahsediliyor. Ancak Glassdoor verilerine göre; bu durum tam tersi. Google mühendislerinin ortalama kazanç sıralamasında ikinci olarak yer alıyor. 
Google ikinci sırada
Peki bu isim ne olabilir? Sektörden kim Google’dan daha yüksek maaş veriyor olabilir?
Hemen akıllara Apple, sonra Microsoft gelse de, bu bilinen teknoloji firmalarından hiçbiri birinci sırayı alamadı. Birinci sırada ABD’li ağ çözümlerine yönelik ürün ve hizmetler sunan Juniper Networks firması yer alıyor. Şirket, çalışanlarına en yüksek maaş olan 128,378 dolar ödüyor. 
Google’ın ortalama taban ücreti ise 124,520 dolar. 
Üçüncü sırada ise Twitter, dördüncü sırada Facebook yer alırken; beşinci sırayı ise Apple alıyor.
Sıralamaya devam edecek olursak; listede altıncı sırada LinkedIn, yedinci olarak Brocade Communications göze çarpıyor. İlginç olan ise Microsoft’un ilk 10’a girememiş olması. Microsoft, 15’inci sırada yer alıyor.