Skip to main content

Google’da ayrı bir bölüm olan Google Helpouts, Google’ın var olan teknolojilerini kullanıyor.

Google, merak edilen konularla ilgili size yardımcı olabilecek kişilerle yüz yüze bağlantı kurabileceğiniz ‘Helpouts’ hizmetini sundu.

Google Helpouts, kullanıcıların ilgilendikleri konularla ilgili olarak uzmanlardan canlı video hizmeti sunuyor.

Google’ın yeni bir ekosistem yaratacağını düşündüğü Helpouts ile yemek pişirme ipuçları, ev tadilatından gitar derslerine kadar çok sayıda konuda ve sağlık konularında yardımcı olmayı hedefliyor.

Bir makyaj uzmanına mükemmel kırmızı dudaklara nasıl elde edebileceğiniz ya da bir şefe limonu nasıl rendeleyebileceğiniz gibi temel soruların yanında YouTube’ta bulamayacağınız bir MG-B motorunu yeniden yapılandırma, üç katlı pastanın nasıl yapılacağı gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Sunulan yeni hizmet, Hangouts’un video chat özellikleri ile ödemenin gerçekleştirildiği Google Wallet, Google+ ve Google’ın diğer hizmet özelliklerini dahil ediyor.

Venturebeat’te yer alan habere göre; uzmanlar kullanıcıların sorularını yanıtlamak için ayırdıkları zamanı Google Wallet üzerinden fiyatlandırabiliyor. Google Helpouts katılımcılarına dakika başına veya seans başına fiyatlandırma ise 20 dolara kadar değişim gösteriyor. Google, bazı hizmetlerin ücretsiz olarak sunabileceğini belirtiyor.

Kurduğunuz Helpout sona erdiğinde bağlantıyı değerlendirebilir, konuyla ilgili yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Google Helpouts, İngiltere, İrlanda, ABD ve Kanada’da İngilizce ve Fransızca olarak sunulacak. İlk olarak, belirlenen kategorilerde küçük ölçekli gruplarla başlanacak.

Şu ana kadar Google’ın katılımları için bin şirketi davet ettiği biliniyor.