Skip to main content

Google, yeni TV izleme aracı Chromecast’i sundu. Bu yeni USB ile çalışan küçük cihaz, web içeriğini TV’ye taşıyor.  Arama devi Google’ın tanıtımını yaptığı mini cihaz, HDMI üzerinden Android ve iOS’la uyumlu…

Google, yeni TV izleme aracı Chromecast’i sundu. Bu yeni USB ile çalışan küçük cihaz, web içeriğini TV’ye taşıyor. 
Arama devi Google’ın tanıtımını yaptığı mini cihaz, HDMI üzerinden Android ve iOS’la uyumlu içeriği büyük ekran HD TV’ye aktarımını sağlıyor. Kullanıcılar ise telefon veya tabletlerinden uygulamalar aracılığıyla büyük ekrandan içeriği kontrol edebiliyor. Şu anda Chromecast, YouTube, Google Play, Google Music ve Windows / Mac için olan Chrome tarayıcılarını destekliyor. 
Uygulama, Apple’ın sunduğu Airplay ve Apple TV’ye benzerlik taşıyor. Chromecast’ta olduğu gibi AirPlay uygulamaları, kullanıcıların içeriği yüksek çözünürlükte yönlendirmelerine izin veriyor. 
Mashable’da yer alan habere göre; Chrome’un en büyük farkı ise sunduğu bu uygulamanın birden fazla işletim sisteminde destekleniyor oluşu. 
Google yetkililerinin hedeflerinin uygulamaların yanısıra cihazların da bir ekosistem oluşturulmasında katkıda bulunmak olduğu belirtiliyor. 
Chromecast, Amazon, Best Buy ve Google Play mağazalarından 35 dolardan piyasaya sunuluyor.