Skip to main content

Google Chrome, yeni özellikleriyle artık daha akıllı ve daha güvenli hale geliyor.

Teknoloji devi Google, bir blog yazısında Güvenlik Kontrolü ve sekme grupları için hazırlanan birkaç yeni özelliğin bu haftadan itibaren kullanıcılarla buluşmaya başladığını açıkladı.

Google’ın paylaştığı bilgilere göre; Chrome için Güvenlik Kontrolü özelliği artık masaüstünde “arka planda otomatik olarak” çalışacak.

Bu özellik kullanıcılara kayıtlı şifrelerin ele geçirilip geçirilmediği, zararlı uzantıların olup olmadığı, site izinlerinin değiştirilmesinin gerekip gerekmediği ve Chrome’un en son sürümünün kullanılıp kullanılmadığı konusunda otomatik olarak uyarı gönderiyor. Bu uyarılar, kullanıcıların harekete geçebilmesi için Chrome’daki üç noktalı menüde de görünecek.

Google blog yazısında ayrıca, Güvenlik Kontrolü özelliğinin, bir süredir ziyaret edilmeyen internet sitelerinin izinlerini iptal etme yeteneğine kavuşacağını da açıkladı.

Google bunun yanı sıra masaüstünde Chrome’un sekme grupları için yakında çıkacak bir özelliği duyurdu. Chrome kullanıcıları artık, sekme gruplarını kaydedebilecek, böylece bu gruplara farklı cihazlardan erişebilecek. Google, bu özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacağını söylüyor.

Kaynak: Chrome’s password safety tool will now automatically run in the background – The Verge