Skip to main content

Google Chrome, “performans paneli” ile kullanıcıların bilgisayarlarında performansla ilgili özellikleri yönetmesine olanak tanıyacak.

Google, kullanıcıların bilgisayarlarında uykudaki sekmeleri ve sekmelerin performansı da dahil olmak üzere bellek kullanımını takip etmesini sağlayan bir özellik olan “performans paneli”ni Chrome’a getirecek.

Microsoft Edge’in “tarayıcı temel bileşenleri”ne benzer olan “performans paneli” adlı bu yeni özelliğin, önümüzdeki birkaç ay içinde Windows 11 ve macOS’ta Google Chrome’a ​​gelmesi bekleniyor.

Windows Latest’ın haberine göre, Chrome’un performans paneli aracılığıyla kullanıcılarının bellekten tasarruf etmesine nasıl yardımcı olacağı henüz bilinmiyor ancak şirket, kullanıcıların bellek tüketimini izlemesine izin verebilir.

Chrome’un performans panelinde aktif sekmelere öncelik verecek bellek tasarrufu özelliği ve cihazlarının pil seviyesi %20 civarına düştüğünde kullanıcıları bu özelliği etkinleştirmeye yönlendirecek bir pil tasarrufu modunun yer alabileceği belirtiliyor.

Kaynak: Google Chrome is copying this essential Edge feature – finally – techradar