Skip to main content

Salı günü duyuruyu yapan Google, bundan böyle arama seçeneklerinde ‘Kendi dünyanda da ara’ (Search Plus Your World) özelliği ile kişilerin arama sonuçları arasında kişisel sonuç ve profillerin de çıkacağını duyurdu….

Salı günü duyuruyu yapan Google, bundan böyle arama seçeneklerinde ‘Kendi dünyanda da ara’ (Search Plus Your World) özelliği ile kişilerin arama sonuçları arasında kişisel sonuç ve profillerin de çıkacağını duyurdu. Google+ arasında arama yapacak olan bu özellikle ile, kişinin arkadaşlarının resimlerini ve ya forumlarda yapılan tartışma içerikleri sonuçlarda belirebilecek.

Bu özelliği kullanmak istemeyen kişiler, ayarlarını değiştirerek kişisel bilgilerini arama sonuçlarının dışında bırakabilirler.  Ayarlarını değiştirmeyenlerin profil ve diğer bilgileri ise otomatik olarak sonuç listelerinde yer alacak.

Arama sonuçlarının üst sağ köşesinde ise, kişisel bilgi içermeyen sonuçların listesinin neye benzediğini gösteren bir bölme olucak. Kullanıcılar isterlerse bu sonuç listesini default seçeneği olarak belirleyerek, kişisel bilgiler olmayan sonuçlara erişmeye devam edebilirler.

Kişisel bilgilerinizin Google sonuçlarda yer almasını ister misiniz?