Skip to main content

Teslimat girişimi Glovo, Türkiye pazarından çekilme kararı aldı. Detaylar haberimizde…

İspanya merkezli teslimat girişimi Glovo, Türkiye’nin de içinde bulunduğu dört ülkede operasyonlarını durdurma kararı aldığını açıkladı.

Glovo, Türkiye pazarına veda ediyor

Merkezi İspanya’a bulunan, talep bazlı teslimat girişimi Glovo, Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko pazarlarına veda ediyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre Glovo, kaynaklarını kısa sürede karlılığa ulaşabileceği pazarlara kaydıracak.

22 ülkede operasyonu bulun uygulamanın önümüzdeki birkaç hafta boyunca Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko pazarlarında aktif kalmaya devam edeceği, bu geçiş süresince Glovo’nun kuryelerine, müşterilerine ve iş ortaklarına destek olmaya devam edeceği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Glovo Kurucu Ortağı ve CEO’su Oscar Pierre, Türkiye gibi başarılı bir operasyonun yürütüldüğü bir pazarda ayrılma kararı almanın oldukça zor olduğunu söyledi. Pierre, Türkiye’deki kuryelerine, müşterilerine ve iş ortaklarına da teşekkür ederek sözlerine şöyle devam etti, “Glovo’nun dört pazardan çıkış yapması, Güneybatı & Doğu Avrupa, Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde liderliğimizi güçlendirmemizi ve en geç 2021 başında ulaşmak istediğimiz karlılık hedefimize ulaşmamızı sağlayacak. Glovo olarak birinci sınıf bir kullanıcı deneyimi ile kuryelerimize, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz.”