Skip to main content

Glovo’ya 167 milyon dolarlık yatırım alarak “Unicorn” statüsüne ulaştı.

Teslimat uygulaması Glovo, 167 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Glovo, E Serisi yatırım turunun kapanması ile birlikte “unicorn” statüsü kazanırken, 1 milyar dolarlık değerlemenin üzerine çıkan İspanya merkezli ikinci özel şirket oldu. Abu Dhabi devlet yatırım fonu Mubadala liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna girişime önceki dönemlerde yatırım yapmış olan Idinvest, Drake ve Lakestar da katılım gösterdi.

Küresel boyutta büyümeye devam eden Glovo, mühendislik yeteneklerini ve teknoloji sistemlerini de yepyeni bir boyuta taşımaya hazırlanıyor. Son dönemde Polonya pazarına giriş yapan ve Pizza Portal’ı satın alan Glovo, 39 milyon dolarlık yatırım ile ikinci teknoloji ofisini Varşova’da açtı. 2020’nin ilk yarısında teknoloji ekibini 300 yeni mühendis ile büyütmeyi planlayan Glovo, Varşova ofisinde 40 mühendis ve 50 teknoloji ve ürün uzmanıyla hizmet vermeyi hedefliyor.

Glovo Kurucu Ortağı ve CEO’su Oscar Pierre, yaptığı açıklamada “Mubadala’nın yatırımcılarımız arasına katıldığı ve sektördeki yerimizi sağlamlaştırdığımız için mutluyuz. Unicorn statüsünü kazanmak hem heyecan verici hem de Glovo bünyesindeki çalışanların kalitesinin kanıtı. Bu başarı, yenilikçi bakış açısı ile sektörümüzde fark yarattığımızı kanıtlıyor. Bu yatırımla birlikte ‘şehrin en iyilerini kullanıcılara ulaştırmak’ için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.