Skip to main content

GlobalWonks, Tokyo merkezli Uzabase Inc’den 2 milyon dolarlık bir tohum yatırımı aldığını açıkladı.

Dünya çapındaki işletmeler için gerçek zamanlı uzman görüşleri sağlayan bir bilgi platformu olan GlobalWonks, Tokyo merkezli Uzabase Inc’den 2 milyon dolarlık bir tohum yatırımı aldığını açıkladı. GlobalWonks, Japonya’da GlobalWonks platformunu hizmete sunacak Uzabase’in iş zekası platformu SPEEDA ile stratejik bir ortaklık kuracak.

Cenk Sidar tarafından 2019 yılında Merkezi Washington, DC’de kurulan GlobalWonks, Network Pulse ürünüyle müşterlerine gerçek zamanlı bir uzman soru-cevap aracı sunuyor. Şirket ayrıca, daha detaylı bilgiye erişmek isteyen müşteriler için detaylı analiz rapoları veya bir saatlik video konferans görüşmesiyle uzmanlarla bağlantı kurma olanağı sağlıyor.

GlobalWonks’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Cenk Sidar, “Bu yola işletmeler için güvenilir ve hızlı içerik sağlayan bir küresel bilgi platformu kurma vizyonuyla çıktık. Kuruluşumuzdan itibaren aynı vizyonu paylaşacak bir yatırımcı arıyorduk” dedi. Sidar, “Uzabase bu yolculuğu ilerletecek ve uzman ağlarının ötesinde, içerik ve pazar araştırması segmentlerine doğru büyümemize yardımcı olacak” diye ekledi. Uzabase’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Yusuke Umeda se, “GlobalWonks’u bağımsız bir iş olarak görüyoruz ancak SPEEDA ile stratejik bir ortaklığından büyük heyecan duyuyoruz” dedi. Uzabase’in Strateji Sorumlusu Marianna Ofosu, “İş istihbaratı pazarındaki boşluğu bu yenilikçi çözümle doldurmak için Cenk, Bilal ve GlobalWonks ekibinin geri kalanıyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz,” diyerek bu yatırımdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kuruluşundan itibaren Bank of America, Starbucks ve AT&T gibi şirketlere hizmet vermeye başlayan GlobalWonks’ün uzman ağı, 18 ay içinde 180 ülkede 10.000 uzmana ulaştı. Temel bölgesel uzmanlık alanları arasında ABD, Latin Amerika, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ve Asya-Pasifik yer alırken, uzmanlıklar sağlık ve teknolojiden finans ve güvenliğe kadar çok çeşitli sektörleri ve konuları kapsıyor.