TEKNOLOJİ

DigitalAge | 12.08.2014 - 15:14

GittiGidiyor.com’da bağışlarınızı ‘Yuvarlayın’

Yuvarla bağış modülünde küsüratlı tutar yuvarlanarak; kullanıcının seçmiş olduğu sivil toplum kuruluşuna aktarılıyor

GittiGidiyor.com, sivil toplum kuruluşlarına kolayca destek olabilmenizi mümkün kılan bir sosyal girişim olan Yuvarla’yı geçtiğimiz günlerde (7 Ağustos) yayına aldı. Yuvarla ile artık GittiGidiyor.com’dan alışveriş yaparken; UNICEF, WWF-Türkiye, AKUT ve TEMA’ya ve yakın zamanda eklenecek diğer birçok sivil toplum kuruluşuna kolayca bağışta bulunabileceksiniz.

Sistem, GittiGidiyor.com’da kullanıcıların mevcut alışveriş prosedüründe ödeme aşamasını tamamladıktan sonra Yuvarla bağış modülü ile küsüratlı tutarı yuvarlayarak kullanıcının seçmiş olduğu sivil toplum kuruluşuna doğrudan aktarılması şeklinde çalışıyor.

Örneğin, GittiGidiyor’dan alışveriş yapan bir kullanıcı, alışveriş sonrasında 29,80 TL’lik tutarın ödemesini gerçekleştirirken, “Başarılı Ödeme” sayfasında yer alan Yuvarla bağış modülü devreye giriyor ve kullanıcıya tutarı 30 TL’ye yuvarlayarak 0.20 TL’lik bir bağışta bulunabileceğini iletiyor. Kullanıcının onayı ve istenilen bilgilerin modüle girilmesinin ardından belirlenen tutar, Yuvarla bağış modülü ile doğrudan seçilen sivil toplum kuruluşuna aktarılıyor.