Skip to main content

Yazılım geliştiricilerinin kullandıkları popüler servislerden biri olan GitHub, resmi Android ve iOS uygulamasını duyurdu.

Yazılımcılar için büyük önem arz eden, geliştirme projeleri için web tabanlı depolama servisi GitHub, mobil platformlara geliyor. Yazılım kodları depolanabilen GitHub‘da, geliştiriciler açık kaynaklı kodları paylaşarak projeler geliştirebiliyorlar. GitHub yetkilileri tarafından yapılan açıklamayla, bugüne kadar sadecece internet tarayıcılar üzerinden erişilebilen platforma artık hem iOS hem de Android‘den ulaşılabilecek.

GitHub’ın yeni hamlesiyle artık iOS ve Anroid platformlarından erişebilen kullanıcılar, yazılım kodlarını kolayca paylaşarak, bildirimlerini görüntüleyebilecek. Şu an için sadece iOS platformu için beta sürüm olarak sunulan uygulamanın yakın zamanda Android platformuna da geleceği belirtildi. GitHub’ın mobil uygulamasının, karanlık mod desteğine de sahip olduğunu belirtelim.

GitHub’ın mobil uygulamasının beta sürümünü kullanmak isteyen kullanıcılar, GitHub üzerinden burada bulunan bağlantıyı kullanarak kayıt olabilirler.