Skip to main content

Rock the Post, iş ortaklıkların kurulup, projelerin hayata geçirilmesini sağlayan ücretsiz bir iş platformu. Rock the Post, ücretsiz olarak kullanıma açık olan ve girişimcileri uzmanlar, sanatçılar veya yatırımcılarla buluşturmayı hedefleyen…

Rock the Post, iş ortaklıkların kurulup, projelerin hayata geçirilmesini sağlayan ücretsiz bir iş platformu.

Rock the Post, ücretsiz olarak kullanıma açık olan ve girişimcileri uzmanlar, sanatçılar veya yatırımcılarla buluşturmayı hedefleyen bir platform. Projenin hangi aşamasında olduğunun önemi olmadığı bu sitede kullanıcılar, destek çağrısında bulunarak, projelerini hayata geçirmeye çalışıyorlar.

Siteye giriş yapan kişiler, projelerini kısaca anlatarak, nelere ihtiyaç duyduklarını belirtebiliyor. Projeye ilgi duyan kişiler ise maddi destek sağlayamalarsa bile, zaman ve kaynaklarını ortaya koyarak kişiye yardımcı olabiliyor. Paylaşılan proje içeriği ve destek çağrısı, sitede 30, 60 veya 90 gün boyunca sergilenebiliyor. Sürenin sonunda hedeflenen yardım alınamazsa, projenin süresi uzatılarak paylaşılmaya devam edilebiliniyor.

Sitenin kurucu ortaklarından Tanya Prive, Rock the Post sitesinin diğer sosyal platformlardan farkının, kişilerden para dışında, zaman ve kaynak gibi farklı yardım imkanı tanıması olarak belirtiyor.

Kasım ayında yayına giren site, şimdiye kadar yaklaşık 35.000 dolar’lık bir yardım toplamayı başarmış. Sitenin 116 farklı ülkeden kullanıcısı var.

Sizce bu platformlar girişimcilere yardımcı olabiliyor mu?

Kaynak: mashable.com