Skip to main content

Giphy, Lightspeed Venture Partners’ın liderlik ettiği C serisi yatırım turunda 55 milyon dolarlık yatırım almayı başardı

2013 yılında GIF arama motoru olarak kurulan ve son olarak Facebook ve Slack platformlarına da entegre olan Giphy’ye kullanıcılar yaratıkları GIF’leri yükleyebiliyor ve ücretsiz olarak animasyonları indirebiliyorlar.

GIF dünyasının Google’ı olarak bilinen Giphy, Lightspeed Venture Partners’ın liderlik ettiği C serisi yatırım turunda 55 milyon dolarlık yatırım almayı başardı. Giphy’e, General Catalyst Partners, RRE, Betaworks, Lerer Hippeau Ventures, CAA ve önceki yatırımcıları yatırım yaptı.

giphy

General Catalyst Partners, Betaworks gibi bilindik yatırımcılara mevcut yatırımcılar da eşlik etmesiyle Giphy’nin yatırım sonrası değerlemesi 300 milyon dolara yükseldi. Giphy, Jake Cooke ve Alex Chung tarafından New York’da kuruldu ve son olarak 55 milyon dolar yatırım aldı.

Giphy’nin CEO’su Alex Chung’a göre bu yatırım sayesinde firma artık yeni gelir üretme modelleri üzerinde yoğunlaşabilecek.