Skip to main content

Getir, Silikon Vadisi’nin önemli yatırımcısı Michael Moritz liderliğindeki bir grup yatırımcıdan 38 milyon dolarlık yatırım aldı.

Teslimat uygulaması Getir, sermayedar Michael Moritz’in liderliğindeki Silikon Vadisi yatırımcılarından 38 milyon dolarlık yatırım aldı.

Geçtiğimiz yıl, Sequoia Capital şirketinin önemli isimlerinden olan Amerikalı yatırımcı Michael Moritz’in dikkatini çeken Getir, kendi hesabından 25 milyon dolar teklifte bulundu. Geriye kalan 13 milyon dolarlık kısım ise Brezilyalı ve Türk yatırımcılar tarafından yapıldı. Şirket böylece  Seri A turunu toplamda 38 milyon dolarlık yatırımla tamamladı.

Getir Kurucusu Nazım Salur konuyla ilgili, “Getir ile dünyada bir ilki gerçekleştirdik, bir pazar oluşturduk. Aldığımız yatırımlar, Türkiye’den çıkan bir fikrin elde ettiği başarıları perçinlememize ve yeni pazarlara açılmamıza destek olacak” dedi.

2020 Hedefi: Yurt dışı operasyonu

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında sipariş sayısını ikiye katlayan ve Aralık ayında 1,5 milyon defa kullanıcılarının kapısını çalan Getir, İstanbul’a ek olarak Ankara, Bursa, İzmir ve Kocaeli’de de faaliyetlerini sürdürüyor. GetirYemek ve GetirBüyük ile hizmet alanını da genişleten Getir, 2020 yılı tamamlanmadan yurt dışında da hizmet verebilmek için çalışmalarını hızlandırdı. İlk olarak Londra’da kullanıcılarıyla buluşmak isteyen girişimin öncelikli hedefleri arasında São Paulo, Paris ve Mexico City var.