Skip to main content

Getir’in, yetenekli gençlere iş imkanı sağlama amacıyla düzenlediği hackathon’a başvurular başladı

Getir Hackathon 19-21 Şubat tarihleri arasında Getir’in Etiler Ofisinde gerçekleştirilecek. Yüzlerce çeşit ürünü 7/24 istenilen noktaya ortalama 10 dakikada getiren akıllı telefon uygulaması Getir, 48 saat sürecek bir hackathon’a imza atıyor. “On demand delivery” yani kullanıcı taleplerine göre anında alışveriş konusunda oluşturulacak olan yaratıcı yazılım fikirleri ve mobil uygulamaların yarışacağı hackathon’a başvurular 17 Şubat Çarşamba günü son bulacak. Kod geliştiricileri hackathon’a bireysel veya takım olarak katılabilecek ve en iyi on demand delivery projesini üretip büyük ödülü kazanmak için yarışacak.

Getir_Hackathon

Yarışmacılar projelerini Backend Node.js, MongoDB ve Redis gibi yeni teknolojileri içeren formatta hazırlayacak, Frontend ise iOS / Android mobil uygulama geliştirecekler. Ayrıca her ekibin Hackathon süresince Getir yazılım ekibinden birer mentorları olacak. Etkinliğe destek verecek jüri üyeleri ise Getir ve BiTaksi Kurucusu Nazım Salur, Fortune Türkiye Teknoloji Yazarı Kerem Özdemir, Webrazzi Ürün Yöneticisi ve Yazarı Erman Taylan, Getir CTO’su Doğan Dalyan, Getir Teknik Ürün Yöneticisi Halid Özsoy, BiTaksi Stratejik Planlama Grup Müdürü Altan Açıkgöz.

Kazanan takım 3000 TL değerindeki hediye çekinin sahibi olacak. Ayrıca ikinciye 2000 TL, ücüncü olan gruba ise 1000 TL’lik hediye çekleri verilecek. Ayrıca dereceye bakılmaksızın yetenekli katılımcılara Getir tarafından iş teklifi yapılacak.