Skip to main content

Türk girişimcilerin projelerini global pazara taşıyabilmeleri için Rainmaking Loft ile işbirliği yapan BIC Angels’ın çalışmaları Almanya’da büyük ilgi gördü

Dünyaya açılma hedefi taşıyan Influanza ve LocalGuddy Avrupa’nın en gelişmiş girişimci ekosistemi olan Berlin’de global rekabeti yaşayarak yeni iş fırsatları yakaladı. Berlin’de kullanıcı sayılarını iki katına çıkaran genç girişimciler yaptıkları sunumlarla melek yatırımcıların ilgisini de çekmeyi başardı.

BIC Angels’ın erken seviye hızlandırma programı BIC101’in Almanya’daki ilk temsilcileri de olan Influanza ve LocalGuddy’nin başarısındaRainmaking Loft’un yatırımcı ve Berlin ekosistemi networkü de önemli rol oynadı. Genç girişimciler Berlin’de hem startup’lar ile ortak çalışmalar yaptı hem de Türkiye pazarını yabancı girişimcilere anlattı.

01 Eylül’de başlayan ve bir ay süren Berlin programı kapsamında Dr. Joachim Behrendt, BIC Angels Yatırım Direktörü Mehmet Akalın, Influanzakurucuları Sercan Lir, Selçuk Kızıltuğ ve LocalGuddy kurucularından Emre Semercioğlu Avrupanın en büyük etkinlikleri kapsamında yer alan “Long Night of Startups” ve Techstars Demo Day2016 etkinliklerinde boy gösterdiler. Berlin ekosisteminin en köklü çalışma alanlarından Betahaus’da girişimci ve yatırımcılara kahvaltı daveti veren BIC Angels hızlandırma programı olan BIC101’i ve İstanbul girişim ekosisteminiBerlin’de bulunan girişimcilere tanıttılar.Etkinlik kapsamında Influanza ve LocalGuddy’nin yaptığı sunumlar da büyük ilgi gördü.