Skip to main content

Turkcell’in yerli mobil yazılım seferberliği “Geleceği Yazanlar” aradan geçen kısa süre zarfında 33 bin üye sayısına ulaştı

Turkcell’in, Türkiye’yi yazılım geliştirme alanında daha iyi bir konuma kavuşturmak üzere hayata geçirdiği “Geleceği Yazanlar” projesi, kısa sürede (bir yılda) zarfında 33 bin üye sayısına ulaştı.

Yazılımcı ekosistemine katkı sağlamak amacıyla geliştirilen ve isteyen herkesin faydalanabildiği  “Geleceği Yazanlar” portalinde 2 bin sayfa eğitim dokümanı ve 20 bin satır kod örneği bulunuyor.

Turkcell, uygulama maratonlarıyla desteklediği eğitimler için 1,2 milyon TL’lik katkı sağladı.

Geleceği Yazanlar

  • “Geleceği Yazanlar” projesinden faydalanmak isteyen herkes gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr platformuna üye olarak portalin sunduğu eğitimlerden yararlanabiliyor ve mobil uygulama geliştirme dünyasındaki gelişmelerden haberdar olabiliyor.
  • Portalde “Geleceği Yazanlar” üyesi olan katılımcılar birbirlerine soru sorabiliyor, uzmanlar ile iletişime geçerek gün içerisinde destek alabildiği bir soru-cevap bölümü bulunuyor.
  • “Geleceği Yazanlar” portaline üye olan geliştiriciler, proje danışmanlarıyla iletişim kurarak zorlandıkları noktalarda geri bildirim alabiliyorlar. Danışmanlar gerek forumda, gerekse fiziksel etkinlikler sırasında sitedeki katılımcılara yol gösteriyor. Katılımcılardan gelen geri bildirimler ise “Geleceği Yazanlar” ekosisteminin geliştirmesine de yardımcı oluyor.
  • Eğitim modülleri sonrasında uygulanan sınavlarda soruların yüzde 75’ini doğru cevaplandırma kriteri bulunuyor. Süreci başarıyla tamamlayanlar “Başarı Belgesi” almaya hak kazanarak bilgi düzeylerini tescil eden bu önemli belgeye sahip oluyor.
  • Başarılı olanlar yılda 2 kez gerçekleşen “Mobil Yazılım Geliştirme Yeterlilik Belgesi Sınavları”na girmeye hak kazanıyor. Sınavlar İstanbul, Ankara ve Kıbrıs’ta yapılıyor.
  • Proje kapsamında gençlerin geliştirdiği başarılı mobil yazılımlar Turkcell’in uygulama mağazası Turkcell AppMarket üzerinden kullanıcıların beğenisine sunuluyor.