Skip to main content

Bu yıl yeni logosu ve teknolojiyi odağına alarak güncellenen ismi ile 14. kez düzenlenecek Digital Age Tech Summit bir kez daha dijital dünyanın en yaratıcı isimlerine ev sahipliği yapacak.

Günümüz iş dünyasının üç önemli kriteri; sosyal sorumluluk, yaratıcı zeka ve yenilikçi iş modelleri bir araya geldiğinde, insanlık daha üretken bir ekonomiye, daha adil bir topluma ve çok daha yeşil bir dünyaya kavuşacak. Bugünün kararlarının yarınları şekillendireceğinin bilinciyle, Digital Age Tech Summit bu yıl ‘Tomorrow in Progress’ ana teması altında dijital dönüşüme sorumluluk, yenilikçilik ve yaratıcılık alt temalarında odaklanacak. Yeni logosu ve teknolojiyi odağına alarak güncellenen yeni ismi ile Digital Age Tech Summit 2020 hem işinizi dönüştürecek hem de hayatı güzelleştirecek güçlü teknolojileri başrole çıkartacak.

‘Yarın bugünden daha iyi olsun’ mottosu altında uygulamalı yapay zeka, iş çevikliği, deneyim tasarımı ve yaratıcı teknolojiler gibi alt başlıkları gündemine alan Digital Age Tech Summit, teknolojik dönüşüm, bilimsel ilerleme ve inovatif iş modelleri üçgeninde 14 Nisan’da Zorlu PSM’de ilham verici konukları ağırlamaya hazırlanıyor. Digital Age Tech Summit’in yıllardır fark yaratan bölümleri olan seminer ve atölye çalışmaları bu yıl da farklı uzmanlık alanlarına hitap eden konu başlıklarıyla katılımcılarını bekliyor olacak. Geleceği şekillendiren teknolojilerin ve iş dünyasında dijital dönüşümün giderek artan rolünün masaya yatırılacağı etkinlikte bu yılın öne çıkacak konuşmalarının ve ilham verici konuşmacılarının detaylarına bakalım. 

Jimmy Wales, Wikipedia Kurucusu

Jimmy Wales, hakikat sonrası dönemin yankı odaları ve yalan haberlerle dolu medya ikliminde, MIT Civic Lab direktörü Ethan Zuckerman’ın deyimiyle “Farklı görüşleri bir araya getirebilen konsensüs üzerine kurulu hakikatin eşsiz örneklerinden biri” olan Wikipedia’nın iki kurucusundan biri. Wales, Digital Age Tech Summit’te, internetin geleceği ve güvenilir bilgi platformlarını yönetebilme süreçlerini dünyanın en çok ziyaret edilen 10 web sitesinden biri olan Wikipedia’nın ilham verici hikayesi üzerinden sahneye taşıyacak.

Christopher Wylie, Milenyumun En Havalı Muhbiri

Cambridge Analytica skandalının patlamasındaki en kilit isimlerden biri olan Christopher Wylie, H&M’de Araştırma Direktörü olarak çalışıyor ve kârlılık/maliyet avantajı sağlayan yapay zekâ temelli sürdürülebilirlik stratejileri geliştiriyor. Bir veri analisti olan Wylie’in bu rolü onun TIME’ın En Etkili 100; Forbes’un 30 Under 30, Business Insider’ın Teknolojinin En Havalı 100 ve Politico’nun Siyasetin En Etkili 50’si listelerinde yer almasını da sağladı. Digital Age Tech Summit 2020’de Christopher Wylie’nin ağzından hem onun kişisel hikâyesini hem de doğru bir veri stratejisinin neleri değiştirebileceğini dinleyebilirsiniz.

Francesca Bria, Demokratik Teknoloji ve Dijital Haklar Lideri & Birleşmiş Milletler Kıdemli Danışmanı

İtalyan İnovasyon Fonu Başkanı Francesca Bria, Barselona Kent Belediyesi’nin eski Chief Technology Officer’ı olarak çalıştı. Dünyanın en iyi akıllı şehir örneklerinden biri olan Barselona, vatandaşların da şeffaf yönetilen bu akıllılaşma sürecine dahil olmalarıyla güçlü bir vaka yarattı. Bria Akıllı Şehirler ve Demokratik Bir Gelecek başlıklı konuşmasında bu işbirliğini yaratmadaki tecrübelerini ve İstanbul için akıllı şehir sürecindeki önerini paylaşacak.

Michael Schrage, Yazar, MIT Sloan School Dijital İşletme Merkezi Araştırma Görevlisi

Michael Schrage, müşteri deneyiminden ürün geliştirmeye, çalışan verimliliğinden performans metriklerine kadar bir organizasyonun tüm süreçlerinin dijital ekonomiye ve alışkanlıklarına uygun bir şekilde tasarımı üzerine uzman bir isim. Schrage Dijital Ekonomi ve Transformasyon başlıklı konuşmasında şirketlerin, KPI’ları yapay zekâ yoluyla nasıl geleceğe yönelik olarak tasarlayabileceklerini, olası senaryolara nasıl bir hazırlık yapmaları gerektiğini de anlatacak.

Dijitalin en yaratıcı ve yenilikçi akılları DATS 2020 sahnesinde olacak

Digital Age Tech Summit 2020’nin belli olan diğer konuşmacıları arasında; Service Design Network Yönetim Kurulu Üyesi Jamin Hageman, İş Tasarım Stratejisti Rudy de Waele,  Human Works Design Kurucu Ortağı Canan Atalay, AHBAP Platformu Kurucusu ve Sanatçı Haluk Levent, Gamification Europe Başkanı ve Oyunlaştırma Ödülleri Kurucusu Pete Jenkins, 21’inci yüzyılda üretilen verilerin güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde muhafaza edilebileceği bir yöntem yaratan Seramik Mimarı & Kütüphaneci Martin Kunze, TBWA \ Helsinki, Finlandiya Strateji Başkan Yardımcısı Marco Mäkinen, L’Oréal’in Dijitalden Sorumlu Başkanı Beyza Kapu ve Clue Istanbul Kurucusu Nüzhet Algüneş gibi isimler yer alıyor. Ayrıca etkinlikten ayrılanların çok değerli çıktılar elde edeceği workshoplar ve sosyal girişimlerin case’lerinin, VR/AR teknolojilerinin ve birçok eğlencenin bulunacağı deneyim alanları ile etkinlik fark yaratacak.

Finanstan sağlığa, perakendeden tüketici elektroniğine, toplumsal hayattan dijital kültürlere uzanan bir yelpazede yaşanan değişimin ve yakın geleceğe yön verecek trendlerin adresi olan Digital Age Tech Summit için 14 Nisan 2020 gününü takvimlerinizde ayırmayı ihmal etmeyin.

Digital Age Tech Summit‘e katılmak için buraya, eklenen konuşmacıları takip etmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.