Skip to main content

BluTV, aralıksız sokağa çıkma yasağının başladığı geçtiğimiz hafta sonu, 1,729,090 saat izlendi.

Dijital yayın platformlarından BluTV, içeriğini her geçen gün daha da zenginleştirerek birbirinden farklı film, dizi ve belgeseller sunarken her geçen gün daha büyük bir kitleye ulaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftaki sokağa çıkma yasağında iki gün boyunca ücretsiz hizmet sunan platform, bu jestiyle geçtiğimiz hafta sonu Türkiye’de en çok indirilen uygulama olurken, 1,729,090 saat izlenme süresi ile hafta sonuna damga vurdu.

Bu süreçte BluTV özel yapımlarından sırasıyla ‘Saygı’, ‘Alef’, ‘Yarım Kalan Aşklar’, ‘Sıfır Bir’ ve ‘Aynen Aynen’ seyirci tarafından en çok tercih edilen yerli içeriklerden olurken, yabancı yapımlardan ‘Game of Thrones’, ‘The Handmaid’s Tale’, ‘Normal People’, ‘Euphoria’ ve ‘Chernobyl’ seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Bunun yanı sıra BluTV içerikleri, ziyaretçilerin yüzde 43,8’i tarafından Web’den, yüzde 32,2’si tarafından mobilden, yüzde 24’ü tarafından ise Smart TV’den takip edildi. Hafta sonu boyunca BluTV’de toplam 1,509,291 saat dizi ve 156,464 saat film izlendi. BluTV’de yer alan dizi ve film harici içerikler ise seyirciler tarafından toplam 63,335 saat boyunca tercih edildi.