Skip to main content

GDG DevFest 2014 İstanbul, yeni nesil uygulama çözümlerine ve ilham verici sunumlara sahne oldu

Google Developer Groups (GDG) tarafından organize edilen ve yazılım dünyasına hitap eden DevFest konferansı, yazılım geliştiricileri bir araya getirdi. GDG DevFest 2014 İstanbul, 2 binden fazla ziyaretçi ile 50’den fazla yerli ve yabancı konuşmacıyı ağırladı.

Google ve Turkcell ana sponsorluğunda düzenlenen GDG DevFest 2014 İstanbul kapsamında; mobil teknolojiler, web teknolojileri, “back¬end” ve “front¬end” teknolojileri, kullanıcı ara yüzü (UI) tasarımı, kullanıcı deneyimi (UX), oyun teknolojileri konusunda teknolojik gelişmelerin geliştiriciler açısından değerlendirildiği eş zamanlı sunumlar gerçekleştirildi.

Etkinlik Düzce, Kütahya, Konya, Eskişehir, Ankara ve İstanbul’daki GDG ekiplerinin yaptıkları çalışmaların sunulmasıyla başladı. GDG ekiplerinin ardından söz alan Google Geliştirici İlişkileri İletişim Müdürü Adriana Cerundolo, GDG üyelerinin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün artığını belirtti.

Etkinlik paralel oturumların ardından sona ererken katılımcılar, etkinliğin fuaye alanında birçok uygulamayı birebir deneme imkânı buldular.