Skip to main content

Garanti Bankası, Cep Şubesi uygulamalarını yayına aldı Türkiye’de hızlı şekilde yükselen akıllı telefon kullanımına paralel olarak, Garanti Bankası servis tasarım ve kullanıcı deneyimi uzmanı Fjord işbirliği ile iOS ve Android…

Garanti Bankası, Cep Şubesi uygulamalarını yayına aldı
Türkiye’de hızlı şekilde yükselen akıllı telefon kullanımına paralel olarak, Garanti Bankası servis tasarım ve kullanıcı deneyimi uzmanı Fjord işbirliği ile iOS ve Android cihazlarda Cep Şubesi’ni devreye aldı.
İşbirliğiyle ortaya çıkan uygulamalarla beraber, akıllı telefon kullanıcıları hareket halindeyken de tüm finansal işlemlerini gerçekleştirebilecek, hesaplarını kontrol edebilecek, finansal durumlarını görüntüleyebilecek, kısaca anlık olarak tüm bankacılık işlemlerini hızlı şekilde gerçekleştirebilecek.

iOS ve Android uygulama mağazalarında bulunan, kişisel finans yönetimi yapılabilmesini sağlayan Cep Şubesi uygulamasının renkli veri grafikleri ile kullanıcılar hesap geçmişini görüntüleyebiliyor, para transferi ve ödeme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor ve yatırım fırsatlarını öğrenebiliyorlar.
Mobil pazar payında artış
Kullanıcılar tarafından yoğun rağbet gören uygulamalarla beraber mobildeki pazar paylarında da yükselişler görüldü. Garanti Bankası’nın sene başında yüzde 30 olan üçüncü çeyrek itibariyle pazar payı müşteri adedinde yüzde 39’a; işlem hacminde ise yüzde 41’e yükseldi.