UYGULAMA & YAZILIM

DigitalAge | 25.05.2017 - 14:02

Garanti’den “Garanti cep klavyesi” hizmeti

Garanti, para transferi yapmayı sağlayan Garanti Cep Klavyesi’ni hayata geçirdi.

Garanti, klavye kullanılabilen her uygulamadan cep telefonuna para transferi yapmayı sağlayan Garanti Cep Klavyesi’ni hayata geçirdi.

Garanti Cep Klavyesi; Android işletim sistemli akıllı telefon sahibi müşterilerin; mesajlaşma, sosyal medya ve klavye kullandıkları herhangi bir uygulama içerisindeyken, cep telefonundan para gönderme işlemini gerçekleştirmelerini sağlıyor. “Garanti Cep”i Android işletim sistemli akıllı telefonuyla kullananlar, uygulamayı indirip telefonun klavye ayarlarından Garanti Cep Klavyesi’ni seçtikten sonra; anlık mesajlaşma, e-posta yollama veya sosyal medya uygulamalarından, kısacası klavye kullanılabilen her yerden cep telefonu numarasına para gönderme işlemini gerçekleştirebiliyor. Garanti Cep Klavyesi’yle para gönderme işlemine ulaşmak için, Android işletim sistemli akıllı telefonun klavyesi üzerindeki yonca ikonuna tıklamak yeterli oluyor. Sonrasında, para transferi yapılmak istenen kişiyi rehberden seçip, gönderilecek tutarı ve Garanti Cep parolasını girerek, cep telefonuna para gönderme işlemi birkaç saniyede tamamlanabiliyor.
Hayata geçirdikleri Garanti Cep Klavyesi hizmetiyle ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “Garanti Bankası olarak, ‘Bankanın Servise Dönüşmesi’ yaklaşımıyla, müşterilerimizin finansal hizmetlere her an, her yerden kolayca ulaşmasını sağlamak için çalışıyoruz. Bu yaklaşımla, teknolojinin sunduğu tüm imkânları bankacılık uygulamalarımıza entegre ediyoruz. Müşterilerimizin rahatını ve konforunu ön planda tutarak, dijital bankacılığı kolaylaştıran, onları düşünen ve kontrolü müşteriye bırakan araçlar geliştiriyoruz. Bundan böyle, Android işletim sistemli akıllı telefon sahibi müşterilerimiz, günlük hayatlarında yoğun kullandıkları mobil uygulamaların içindeyken, Garanti Cep Klavyesi’ni seçerek cep telefonuna para gönderme işlemini hızlı ve kolayca gerçekleştirecek. Örneğin bir anne, mesajlaşma sırasında kendisinden para isteyen çocuğuna, klavyeyi kullanarak hızlı ve kolayca para gönderebilecek. Bankacılığı sadece kendi uygulama, ürün ve kanallarımız aracılığıyla sunmak yerine, müşterilerimizin yoğun zaman geçirdikleri farklı platformlarda da onlara hizmet sunarak, hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.