Skip to main content

Garanti Bankası ve Impact Hub, tüm sosyal girişimci adaylarını global bir program olan BBVA Momentum programına çağırıyor.

Garanti Bankası sosyal girişimcilere destek vermek amacıyla küresel ölçekte yürütülen BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Destek Programı‘nı Türkiye’de Impact Hub Istanbul iş birliği ile hayata geçiriyor. Garanti Bankası’nın desteği ile sürdürülebilir bir iş modeline sahip, geniş ölçekte sosyal etki yaratmayı amaçlayan girişimcilere, bu program sayesinde eğitim ve görünürlük fırsatları sunulması amaçlanıyor. Eş zamanlı olarak Türkiye, ABD, Meksika ve Kolombiya’da gerçekleşecek BBVA Momentum programı, sosyal girişimcilere farklı alanlarda destekler sunacak.

BBVA Momentum beş ay sürüyor

Program kapsamında beş ay süreyle verilecek eğitimlerin online kısmı, dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından, İspanya menşeli yönetim bilimleri okulu IE Business School, sınıf içi eğitimleri ise Impact Hub Istanbul tarafından sağlanacak. Sunulan eğitimlerin yanı sıra, BBVA Momentum girişimcilerine disiplinlerarası bir mentor programından faydalanma, stratejik ortaklık kurmada küresel ağa erişim fırsatları da sağlanacak. BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı’na 18 Haziran’a kadar başvurulabiliyor.

BBVA Momentum, 2011’den bu yana düzenleniyor. 2011’den bu yana Kolombiya, İspanya, ABD, Meksika, Peru ve Türkiye’den sosyal girişimlerin katıldığı programa, 2017’de 199 girişim başvurdu.