Skip to main content

Türkiye’nin global ölçekli ilk dijital eğlence ve oyun fuarı Gaming İstanbul yarın başlıyor.

Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı Gaming İstanbul “İçinde Oyun Olan Oyun Fuarı” konseptiyle 1-4 Şubat tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 14 bin metrekare alana kurulan fuarda; e-spor karşılaşmalarının yanı sıra, retro oyun alanı,  alışveriş alanı, ve çocuk parkı yer alacak.

10 bin TL ödüllü Cosplay yarışması

Kostüm ve aksesuarlarıyla dijital oyun ve eğlence dünyasının meşhur karakterlerini en iyi yansıtanlar, GIST Cosplay yarışmasında büyük ödülü kazanma şansını yakalayabilecek. Üçüncüsü düzenlenen fuardaki yarışmanın büyük ödülü ise 10 bin TL olacak.

Gaming İstanbul’da oyun şirketi Ubisoft da yerini alacak ve uzun süredir merakla beklenen oyunu Far Cry 5’in ön oynamasını yaptıracak. Piyasaya 27 Mart’ta çıkacak oyun, son sürüme yakın hâliyle İstanbul’da oynanacak.

Fuara katılımı kesinleşen firmalar arasında Ubisoft, Pearl Abyss, Türk Telekom, Garanti Bankası, Media Markt, ByNoGame, Param, Xbox, Playstation, Epin, Monster Energy, Redbull, Vestel, Papara, Game Satış, Adore Mobilya, Seti Medya, Ewaapro, Xdrive, Oyungezer, Proud Dinasours, GearBest, Beluga Global, Codemodeon, Binary Games, Zocco’s, QP bilişim, OverGame, Zeren’s Universe, Appodeal, Admost, TCA, Portable Marketing ve Rising Tech yer alıyor.

Gaming İstanbul hakkında daha fazla bilgi için: gamingistanbul.com