TEKNOLOJİ

DigitalAge | 29.01.2018 - 15:28

Game of Thrones’un yıldızı Animoji’yi test etti

Apple’ın iOS 11.3 sürümüyle birlikte gelen yeni Animoji’ler duyuruldu.

Apple, iOS 11.3 sürümüyle birlikte iPhone X’a ejderha, aslan, ayı ve kuru kafa olmak üzere dört yeni Animoji ekleneceğini duyurdu. Game of Thrones’un başarılı oyuncularından olan Emilia Clarke, en beğendiği yeni Animoji’yi Instagram hesabında paylaştı. Elbette Daenerys’in ejderhayı seçmesi sürpriz olmadı.

So. A lovely man named Sam came round the other day. Sam’s second name seemed to be ‘Apple’ funny I thought, till I saw that Sam had brought me a gift. THIS ANAMOJI! ITS A DRAGON! WE CAN ALL BE TALKING DRAGONS! oh the joys. The freaky weird face recognising joys of modern technology. I do hope Sam Apple comes round again with more treats. I’m seeing a older brother Animoji in our future…? The pranks alone would be enough to render my job as little sister done. #doitasadragon #apple #animoji #newyearwhodis #? #dragonfacethatswho @apple

@ emilia_clarke‘in paylaştığı bir gönderi ()

Kasım ayının başında satışa sunulan iPhone X ile birlikte gelen Animoji ile emojiler yeni ve eğlenceli bir yöntemle canlandırıyor. iPhone X’daki A11 Bionic ve TrueDepth kamera ile çalışan Animoji teknolojisinde 50’den fazla yüz kasının hareketleri kaydedilerek analiz ediliyor. Böylece kullanıcılar seslerini kullanarak kayıt yapabiliyor ve 16 farklı karakterden biri olarak Animoji mesajları gönderebiliyor.

Aslan, ayı, ejderha ve kuru kafa karakterlerinin de katılacağı Animoji çeşitleri şu anda maymun, robot, kedi, köpek, uzaylı, tilki, kaka, domuz, panda, tavşan, unicorn ve tavuktan oluşuyor.