TEKNOLOJİ

Burcu Şahin | 21.03.2017 - 15:45

Galaxy S8 geri sayımında son sızıntılar

Samsung Galaxy S8'in tanıtımına az bir zaman kala son detaylar sızmaya devam ediyor. Galaxy S8 özellikleri ve renk seçeneklerinden sonra bu kez de reklamlarda kullanacağı görseller ortaya çıktı.

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S8 tanıtımına az bir zaman kala cihazın tüm detayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Akıllı telefonları sızdırmasıyla bilinen Evleaks, Twitter hesabı üzerinden Galaxy S8’in farklı renk seçeneklerini ve ön yüzü detaylarını paylaşmıştı.  @evleaks, şimdi de telefonun ön ve arka yüzünü tüm detayları ile paylaştı. Galaxy S8 serisi; buz gümüşü, altın,kara gökyüzü, mat siyah, mavi, orkide grisi ve pembe olmak üzere yedi farklı renkte piyasaya sürülecek.

Güney Koreli teknoloji devinin yeni amiral gemisi modeli hakkındaki son sızıntı da, S8 ve S8 Plus’ın görselleri. Samsung’un kendi bünyelerinde veya ajanslarında hazırlatılan görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Galaxy S8’in sızan özellikleri

Sızan bilgilere göre, Galaxy S8’de 5,8 inçlik 2:1, Galaxy S8+’ta ise 6,2 inçlik ekran yer alacak. Gücünü Snapdragon 835 işlemciden alan Samsung Galaxy S8, iris tanıma sensörü, yüz tanıma teknolojisi, 8 megapiksel ön, 12 megapiksel arka kamera, 3000 mAh batarya ile gelmesi bekleniyor. Galaxy S8’de 64 GB’lık hafızanın, Galaxy S8+’ta ise 128 GB’lık hafızanın ve 3.500 mAh’lik pilin tercih edileceği iddia ediliyor. Parmak izi sensörü ve göz okuyucu ve USB-C ise Android 7.1.1. işletim sistemli telefonda diğer beklenen özellikler arasında.

Galaxy S8+’ın Snapdragon 835 ve Exynos 8895’li versiyonları ise farklı bölgelerde satışa sunulacak. Samsung Galaxy S8 hakkında şimdiye kadar ortaya çıkan bilgi parçaları, 29 Mart‘taki tanıtımda birleşecek.